Ökoalpin 70BU XL

Mysleli jste si, že vás kamna Pertinger už nedokáží překvapit? Chyba! Model Ökoalpin 70BU XL vás vyvede z omylu. Kombinuje sporák o velikosti 70 cm spolu s druhou největší troubou, kterou můžete u volně stojících kamen Pertinger najít.

I u tohoto modelu znamená označení XL velkou troubu. Rozměr trouby je 445 x 420 x 250 mm. Stejně jako u předchozích BU modelů je trouba umístěna pod topeništěm, je dodávána s vestavěným teploměrem a pečicím plechem. Volitelně je možné dodat osvětlení trouby, teleskopické výsuvy či rošt.

Kamna jsou 700 mm široká a hluboká stejně jako kuchyňská linka – 600 mm. Výška kamen je individuálně nastavitelná v rozmezí 850 – 910 mm. Pokud jste vyššího vzrůstu a potřebujete kamna vyšší, necháme je vyrobit na míru dle vámi zadaného požadavku.

Kamna jsou napojena na externí přívod vzduchu a mají 8 možností napojení do komína.

Kamna, která sází na výhody sériové výroby, ale přesto jsou zhotovená na míru. Každý si je upraví podle svých představ – vzhled, výšku, barvu.

Čtěte dále, prohlédněte si fotografie různých provedení a zjistěte, proč jsme si zamilovali sérii volně stojících kamen Ökoalpin.

Technická data najdete zde.

Nominální výkon

8 kW

Rozměry (Š x H x V)

700 x 600 x 850 – 910 mm

Účinnost

84,2 %

Kamna, která sází na výhody sériové výroby, ale přesto jsou zhotovená na míru.

Proč jsme si zamilovali volně stojící kamna Ökoalpin?

Všechny kombinace volně stojících kamen Ökoalpin využívají výhod biotopeniště, které zajišťuje jak čisté hoření, tak vysokou účinnost – 84,2% v případě Ökoalpin 70BU XL. Předehřátý sekundární vzduch se postará o zdokonalení hoření, takže je:

 • snížena spotřeba dřeva,
 • zajištěna redukce emisních hodnot,
 • dosaženo energetické třídy A+.

Kamna doporučujeme připojit na vzduch z exteriéru. Kamna Ökoalpin 70BU XL nabízí 8 možností odkouření. Tuto vlastnost oceníte především při plánování a instalaci komína. V okamžiku objednání kamen je však potřeba vědět, jak budou kamna do komínu napojena.

Zabudujte kamna Pertinger do kuchyňské linky s odstupem pouhých 3 mm. Vestavění je možné díky certifikovanému systému vzduchové mezery na bočních stranách kamen. Ale klidně je nechte jen tak volně stát.

Nominální výkon kamen Ökoalpin 70BU XL činí 8,0 kW.

A hlavně – volně stojící kamna Pertinger Ökoalpin 70BU XL si každý upraví podle svých představ!

 • Na výběr máte tentokrát pouze jedna dvířka pro topeniště… ale zato si můžete určit, zda budou panty umístěny vpravo nebo vlevo.   
  • PANORAMA – dvířka s pohledem do ohně, trojitým bezpečnostním sklem a jeho samočisticím mechanismem
 • Plášť kamen z nerezové oceli v různých barevných provedeních
 • Plotnu si můžete zvolit:
  • ocelovou,
  • sklokeramickou.

Rádi vám prodloužíme záruku až na 5 let. Nebojte se ozvat.

Mám zájem o tato kamna

  Odesláním automaticky souhlasíte se zpracováním údajů a s podmínkami zásady ochrany os. údajů.

  Další kamna z řady