Chcete získat teplo domova?

O nás a značce Pertinger


Psal se rok 2012 a my se poprvé setkali s kamny Pertinger. Bylo to na kamnářské výstavě v rakouském Welsu. I když je to už skoro 10 let, období zamilovanosti tedy už jistě pominulo, věrnost této značce nás neopustila. Asi za pět let od prvního seznámení s kamny Pertinger jsme se proto rozhodli, že není na co čekat a my jdeme do toho. Začali jsme kamna prodávat.

Na kamnech Pertinger se nám nejvíc líbí jejich zpracování, funkce a možnost zabudování do kuchyňské linky. Právě proto se tato kamna stala nedílnou součástí nejen naší práce, ale i každodenního života, kdy osobně oceňujeme jak jejich variabilitu, tak přizpůsobivost.

Naše práce se však netočí jen kolem kamen Pertinger. Kamnařině jako řemeslu se věnujeme už pěkných pár let a orientujeme se hlavně na stavbu:

 • sálavých kachlových kamen,
 • kuchyňských kachlových sporáků s ležením i bez,
 • teplovzdušných i teplovodních krbů,
 • pizza pecí,
 • venkovních kuchyní.

Díky několika letým zkušenostem v oboru máme srovnání s jinými výrobci a výrobky. Hlavně ale dokážeme rozpoznat a ocenit jejich kvalitu. Proto si nás kamna Pertinger jednoznačně získala a my věříme, že si najdou cestu i k vám. Kvalita, funkčnost a nadčasový vzhled mají na trhu nepochybně své místo, což potvrzuje mnoho našich spokojených zákazníků.

Slovo majitele

V lednu 2018 přišla jako blesk z čistého nebe první poptávka.

V březnu jsme byli na školení v sídle firmy Pertinger ve městě Varna v jižním Tyrolsku. Naše zapálení pro kamna Pertinger se rázem znásobilo. Ve vzorkovně jsme si zvenku i zevnitř prohlédli všechny vystavené kusy, prošli si výrobní prostory, dostali odpovědi na veškeré otázky.

V květnu jsme prodali první kuchyňský sporák značky Pertinger v České republice. V červnu jsme postavili v jihočeské vesničce referenční sporák s troubou a plotnou Pertinger a vyhřívaným ležením obestavěný keramickými kachli. V srpnu jsme instalovali další volně stojící kuchyňská kamna typu Ökoalpin.

V září jsme spustili webové stránky www.kamna-pertinger.cz, kde vám přibližujeme tyto krásné moderní sporáky na dřevo.

Doufáme, že vás tato kuchyňská kamna osloví a vy pak oslovíte nás.

Těším se na setkání. Jaroslav Prokop

O firmě Pertinger


Italská firma Pertinger byla založena roku 1937 panem Franzem Pertingerem. Výrobu i obchod v roce 1973 přebírá jeho syn Othmar.

Firma od prvopočátku vyrábí kuchyňské sporáky na dřevo, postupně však…

 • mění materiály – od smaltu k nerezu
 • zlepšuje funkčnost produktů – biotopeniště, obrácené hoření, certifikace dle norem
 • rozšiřuje produktové řady – standardní volně stojící kamna, kamna na míru, teplovodní kamna, kamna pro gastronomické provozy
 • nakupuje nové stroje – CNC centra
 • přijímá nové pracovníky – dnes kolem 50 zaměstnanců
 • staví v jižním Tyrolsku nové výrobní a kancelářské prostory – v roce 2014

Nejen mnohaletá tradice, ale především zázemí rodinné firmy jsou pro nás zárukou kvality. Zápal pro věc stále dokazuje i pan Othmar Pertinger, kterého jsme na vlastní oči viděli pobíhat po výrobní hale. A to navzdory jeho pokročilejšímu věku.

Naším snem je rozšířit kuchyňská kamna na dřevo Pertinger i v České republice a pomoct tak vytvořit moderní a nadčasový vzhled vašeho domova.


prodaných kamen Pertinger ročně


dní vás dělí od nových kamen Pertinger


je rok prvních instalovaných kamen Pertinger v ČR