O nás a firmě Pertinger

O nás


Psal se rok 2012 a my se poprvé setkali s kamny Pertinger. Bylo to na kamnářské výstavě v rakouském Welsu. I když je to už skoro 10 let, období zamilovanosti tedy už jistě pominulo, věrnost této značce nás neopustila. Asi za pět let od prvního seznámení s kamny Pertinger jsme se proto rozhodli, že není na co čekat a my jdeme do toho. Začali jsme kamna prodávat.

Abychom vám nenabízeli zajíce v pytli, zakoupili jsme si volně stojící sporák Ökoalpin 70BU XL do vlastní kuchyně. Přijeďte se kdykoli podívat. Rádi vám na kamnech uvaříme minimálně čaj nebo kávu.

Na kamnech Pertinger se nám nejvíc líbí jejich zpracování, funkce a možnost zabudování do kuchyňské linky. Právě proto se tato kamna stala nedílnou součástí nejen naší práce, ale i každodenního života, kdy osobně oceňujeme jak jejich variabilitu, tak přizpůsobivost.

Naše práce se však netočí jen kolem kamen Pertinger. Kamnařině jako řemeslu se věnujeme už pěkných pár let a orientujeme se hlavně na stavbu:

 • sálavých kachlových kamen,
 • kuchyňských kachlových sporáků s ležením i bez,
 • teplovzdušných i teplovodních krbů,
 • pizza pecí,
 • venkovních kuchyní.

Díky několika letým zkušenostem v oboru máme srovnání s jinými výrobci a výrobky. Hlavně ale dokážeme rozpoznat a ocenit jejich kvalitu. Proto si nás kamna Pertinger jednoznačně získala a my věříme, že si najdou cestu i k vám. Kvalita, funkčnost a nadčasový vzhled mají na trhu nepochybně své místo, což potvrzuje mnoho našich spokojených zákazníků.

Jak jsme začínali

V lednu 2018 přišla jako blesk z čistého nebe první poptávka.

V březnu jsme byli na školení v sídle firmy Pertinger ve městě Varna v jižním Tyrolsku. Naše zapálení pro kamna Pertinger se rázem znásobilo. Ve vzorkovně jsme si zvenku i zevnitř prohlédli všechny vystavené kusy, prošli si výrobní prostory, dostali odpovědi na veškeré otázky.

V květnu jsme prodali první kuchyňský sporák značky Pertinger v České republice. V červnu jsme postavili v jihočeské vesničce referenční sporák s troubou a plotnou Pertinger a vyhřívaným ležením obestavěný keramickými kachli. V srpnu jsme instalovali další volně stojící kuchyňská kamna typu Ökoalpin.

V září jsme spustili webové stránky www.kamna-pertinger.cz, kde vám přibližujeme tyto krásné moderní sporáky na dřevo.

Doufáme, že vás tato kuchyňská kamna osloví a vy pak oslovíte nás.

Těším se na setkání. Jaroslav Prokop

O firmě Pertinger


Italská firma Pertinger byla založena roku 1937 panem Franzem Pertingerem. Výrobu i obchod v roce 1973 přebírá jeho syn Othmar.

Firma od prvopočátku vyrábí kuchyňské sporáky na dřevo, postupně však…

 • mění materiály – od smaltu k nerezu,
 • zlepšuje funkčnost produktů – biotopeniště, obrácené hoření, certifikace dle norem,
 • rozšiřuje produktové řady – standardní volně stojící kamna, kamna na míru, teplovodní kamna, kamna pro gastronomické provozy,
 • nakupuje nové stroje – CNC centra,
 • přijímá nové pracovníky – dnes kolem 50 zaměstnanců,
 • staví v jižním Tyrolsku nové výrobní a kancelářské prostory – v roce 2014

Nejen mnohaletá tradice, ale především zázemí rodinné firmy jsou pro nás zárukou kvality. Zápal pro věc stále dokazuje i pan Othmar Pertinger, kterého jsme na vlastní oči viděli pobíhat po výrobní hale. A to navzdory jeho pokročilejšímu věku.

Naším snem je rozšířit kuchyňská kamna na dřevo Pertinger i v České republice a pomoct tak vytvořit moderní a nadčasový vzhled vašeho domova.


dní... a víte, jak budou kamna vypadat a co to bude stát


týdnů... a kamna vám přivezeme


příjemných okamžiků... až vám kamna postavíme