ÚvodDetail článku
03.09.2023

Kachlová kamna a sporák Pertinger

Nemusíte se bát, že postavením kamen naše práce u vás končí. Běžně je jezdíme i čistit. Díky tomu jsme koncem léta navštívili Tábor, kde jsme před dvěma lety realizovali kachlová kamna a sporák Pertinger, tedy dva v jednom. Kamna jsou navíc specifická velkoplošnou keramikou, vyhřívaným ležením a mandalou vytvořenou na záklopových kachlích na míru. Co na takový nápad a výslednou realizaci říkáte?

Kamna a sporák Pertinger – dvě topidla v jedné místnosti

U této realizace si majitelé od začátku přáli jak kachlová kamna, tak kuchyňský sporák na dřevo značky Pertinger. My můžeme takovou kombinaci vřele doporučit – u nás doma také najdete jak kamna, tak sporák Pertinger. Jelikož sporák slouží primárně k vaření a pečení, kamna se postarají o příjemné vytopení místnosti. Díky možnosti vaření a vytápění dřevem pak odpadá závislost na elektrické energii, i když v tomto případě se jedná pouze o záložní zdroj tepla.

Jakými vlastnostmi disponuje sporák a kamna na Táborsku? Pojďme se na to společně podívat!

Kuchyňský sporák Pertinger

Kuchyňský sporák je jedním ze dvou topidel v kuchyni. Majitelé si přáli na dřevě i vařit, a proto se rozhodli pro kuchyňský sporák Pertinger, který my sami máme a všem milovníkům vaření na dřevě vřele doporučujeme. Stolový sporák má šířku 80 cm a vizuálně koresponduje s kamny, jelikož je obestavěný kachlemi ve stejné petrolejové glazuře. 

Sokl je individuálně stavěný a topeniště je na něj posazeno. Vedle sporáku je malá topná stěna zaklopená cihelnou dlažbou – stejně jako u ležení. Sporákové kování je v černé barvě, což se zase doplňuje s rámem dvířek topeniště u kamen. Samotné topeniště a trouba jsou prosklené, což majitelům zaručuje výborný přehled o tom, zda je potřeba přiložit nebo jestli se už může vyndat koláč z trouby.

Kachlová kamna s vyhřívaným ležením

Kachlová kamna disponují topeništěm Hoxter HAKA 37/50G, které je netypicky vyosené. Následně je napojené na tahový systém, který vyhřívá menší ležení zaklopené ruční cihelnou dlažbou z Bratronic. Samotná kamna jsou pak nižší, než bývá zvykem a to proto, aby přes ně zákazníci od dveří viděli, jak si přáli.

Hlavní těleso kamen tvoří velkoplošná keramika od firmy K&K Poker v petrolejové glazuře, která krásně zapadá do interiéru. Netradiční rozměry kamen a ležení ovšem nejsou jediným přáním vytvořeným na míru. Na záklopové kachli je vyobrazená mandala přesně podle představ našich zákazníků. Originální kamna na míru s osobními motivy nejsou proto žádný problém.

Našim zákazníkům přejeme další příjemné roky u kamen a chutné pokrmy vařené na sporáku. Děkujeme a zdravíme!

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro vaše budoucí kamna. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás.