ÚvodDetail článku
01.05.2023

Sporák Pertinger pro gastro provoz

Horkou novinkou gastro scény na Vysočině, konkrétně v Novém Městě na Moravě, je bezesporu Bistro Čtyřka. Tato bufetová restaurace se může pyšnit nejen kvalitními a lokálními surovinami, vlastním výčepem nebo historickými prostory, ve kterých se nachází. Sporák Pertinger je také jeho součástí. Jedná se o první gastro provoz v Česku právě s tímto sporákem.

Sporák Pertinger pro gastro provoz.

Bistro Čtyřka a sporák Pertinger

Všechno to začalo jako nový nápad pana Buřvala, který je i majitelem místního hotelu Horní Dvůr. Chtěl vytvořit “místo pro všechny na zotavení smyslů”, což se mu také povedlo. Bistro Čtyřku najdete ve starém židovském domě, který dříve sloužil jako výrobna limonád. Dnes si zde můžete dát čepovanou Plzeň, likéry z lokálních bylin, anebo třeba právě limonádu.

Primárně se Čtyřka zaměřuje na servírování snídaní, svačin, obědů a večeří formou bufetu na místě nebo s sebou do ruky. Buřvalovi jsou i zapálenými chovateli a pěstiteli, takže se můžete těšit na domácí vepřové nebo hovězí spolu s hranolky z brambor přímo z místního pole.

Sporák Pertinger a jeho realizace

Všechna gastro kouzla vznikají v otevřené kuchyni, které dominují kamna na dřevo značky Pertinger. Zhotovení kamen bylo na na míru pod vedením obchodního zástupce firmy Pertinger, který do Nového Města přijel z Jižního Tyrolska. Sporák disponuje topeništěm příznačným pro tento typ kamen, nicméně zbytek je už řešen individuálně na základě přání majitelů.

Kamna jsou zhotovena na míru.
Instalace sporáku v Novém Městě.
Bistro Čtyřka má svého Pertingera.

Povrch plotny dosahuje velmi vysokých teplot, které jsou vhodné právě k přípravě pokrmů v gastroprovozu. Pravá část plotny slouží pro udržení teploty již hotového jídla, díky čemuž polévka na kamnech opravdu nevychladne. Vedle trouby se nachází skříňka, ve které si kuchař může nechat nahřát talíře před podáváním. Nad sporákem najdete další úložné prostory, které zahřívá kouřovod, takže i zde už hotové pokrmy zůstanou krásně teplé.

Nás koncept Bistra Čtyřky uchvátil a jsme moc rádi, že jsme součástí tohoto projektu díky kamnům Pertinger. Celému týmu Bistra přejeme mnoho úspěchů a my si přejeme třeba nějakou další brzkou spolupráci.

Povrch plotny dosahuje velmi vysokých teplot.
Ve skříňce si může kuchař nechat nahřát talíře.

Zajímá vás něco z našich předchozích realizací sporáků nebo kamen Pertinger? Pokud ano, určitě navštivte náš Facebook, kde najdete inspiraci třeba pro váš budoucí sporák. A pokud se nás na něco chcete zeptat nebo si domluvit realizaci kamen, kontaktujte nás ZDE.