ÚvodDetail článku
22.03.2021

Kachlová kamna s ležením a kuchyňský sporák Pertinger

Kachlová kamna s vyhřívaným ležením a kuchyňský sporák Pertinger jsme stavěli v květnu roku 2020. V budově bývalé pošty ve vesničce nedaleko Českých Budějovic jsme však poprvé zatopili až nedávno.

Kachlová kamna s ležením se nacházejí v hlavní obytné místnosti zrekonstruovaného objektu. Srdcem kachlových kamen je topeniště Hoxter 37/50gn, které vytápí ležení na levé straně. Ležení tvoří tahový systém firmy Wolfshöher. Tentokrát je ležení obloženo dlažbou a působí celistvě s nástupem na dřevěné schodiště.

Zákazník zvolil keramické kachle v zelené glazuře a římsu Fenestra. Nyní dům pro rekreaci, dříve pošta. Jako malou vzpomínku na původní účel budovy jsme na přání zákazníka nechali vyrobit kachle s poštovním znakem.

Topeniště Pertinger – prefabrikované certifikované biotopeniště pro kachlový sporák

Kachlová kamna přechází do kuchyně a zde jistě dobře poslouží kuchyňský sporák na dřevo značky Pertinger. Pro sporák jsme použili topeniště k obestavbě o rozměru 100 cm. Trouba i dvířka topeniště jsou v černém dekoru, aby ladila s ostatními prvky interiéru. Plotna je ocelová a používáním se zbarví také dočerna. Pod sporákem se nachází nika na dřevo.

Kombinace dvou topidel, tzn., kachlová kamna jako hlavní zdroj tepla a kuchyňský sporák na dřevo poskytující nezávislost na elektrické energii, je u našich zákazníků velmi oblíbená.

Přejeme majitelům, ať si sychravé dny užívají doma za kamny.

Srdcem kachlových kamen je topeniště Hoxter 37/50gn, které vytápí ležení na levé straně. Ležení tvoří tahový systém firmy Wolfshöher, tentokrát je obloženo dlažbou a působí celistvě s nástupem na dřevěné schodiště. Zákazník zvolil keramické kachle v zelené glazuře a římsu Fenestra. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Detailní pohled na biotopeniště kuchyňského sporáku na dřevo Pertinger, které je obestavěno keramickými kachli. Pod topeništěm je vybudována nika na dřevo. Kamna jsou v černém provedení, ale výrobce sporáků nabízí mnoho různých variant. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství
Topeniště značky Pertinger k zabudování odbornou kamnářskou firmou s plotnou a troubou na pečení. Typ topeniště má označení 100XL. Majitelé zvolili černý dekor dvířek i trouby. Pod sporákem se nachází nika na dřevo. Foto zdroj: Jihočeské kamnářství